Лондонський королівський балет: Лускунчик

15-11-2019

Прем’єра відбудеться 19 грудня у кінотеатр Київ о 19-30.

«Лускунчик» — балет, без якого просто неможливо уявити Різдво.

Його перегляд вже давно став чимось на зразок святкової традиції для усієї родини та світовою класикою, що займає особливе місце у серцях поціновувачів балету.

 

Хореограф Пітер Райт вперше поставив «Лускунчика» на сцені Королівської опери у 1984 році й відтоді він залишається найпопулярнішою постановкою театру Ковент-Гарден. В основі його хореографії — найперша й найбільш автентична версія Лева Іванова 1892 року, створена для прем’єри у Маріїнському театрі.

 

Саме у цій версії, присвяченій 90-річчю Пітера Райта, можна побачити оригінальну хореографію, у якій Райт не зраджує традиціям класики російського балету — в першу чергу, це стосується па-де-де Феї Драже та її Принца. Над неймовірними святковими декораціями працювала легендарна художниця кіно, театру й телебачення Джулія Тревельян-Оман, завдяки чому на сцені можна буде побачити вінтажні ялинкові іграшки 19 століття.

 

Ще до початку першого акта звучить музика, яка переносить глядачів

у казковий світ. Щойно завіса підніметься й очима маленької Клари ми побачимо, як в її будинку повним ходом йде приготування до різдвяного балу…