KINOLAND

Драма як жанр кіно

22-09-2016

Багато людей люблять читати книги, і напевно багато з Вас чув про такий жанр, як драма – це «стиль», який є одним з найстаріших на Землі. Його початком відродження є ера появи кінематографа – виходить, що драма – це один з найперших стилів.

Напевно, Ви думаєте, що драматичні фільми минулого століття дуже схожі на сучасні? А ось і ні. І однією з найголовніших відмінностей є наявність чорно-білої «картинки».

Коли ж саме з’явилася драма?

У 30-х роках 20 століття почали створюватися високоякісні класичні фільми в жанрі драма. І одним з найбільш, мабуть, ідеальних прикладів драми є мелодрама (а це підвид драми) – «Віднесені вітром».

В чому особливості цього жанру?

Драма – це унікальний стиль, який має ряд характерних особливостей, а саме:

• Наявність великої кількості внутрішніх переживань, емоцій. Тобто на перший план висувається безпосередньо життя героїв, їх почуття. Тому найчастіше драма – це художній фільм, а не документальний.

• На другий план відсуваються різні спецефекти. Хоча багато сучасних сценаристів розробляють такий сюжет фільму-драми, який, можна сказати, «напханий» спецефектами.

• У центрі драми завжди знаходяться герої, які переживають складний період, у них напружений емоційний стан.
Варто відзначити, що зараз зустрічається велика кількість різновидів драми.

Які підвиди драми можна виділити в даний час?

Це насамперед такі види:

Класична драма – це унікальний стиль, який поєднує в собі повість про конфлікти, переживання головних героїв. Головними представниками цього піджанру є такі фільми, як – «Вистояти і зробити», фільм із США, створений у 1988 році, «Гудбай, Ленін!» – німецький фільм, створений у 2003 році. Акторами, які знімаються в цих фільмах даного жанру, є Даніель Брюль, ЮэнМакргегор і багато інших.

Мелодрама. Як же можна забути про один з найвідоміших піджанрів драми! Це фільм, який «напханий» інтригами, розповідає здебільшого про кохання – розділене або будь-яке інше. Головні герої постійно переживають різні події – йде низка сумних, радісних і інших епізодів життя героїв. Класичний представник цього стилю – фільм «Віднесені вітром», «Касабланка» – ці фільми – одні з найстаріших. Типові актори – Кларк Гейбл, Інгрід Бергман та інші.

Психодрама. Даний стиль є кілька монотонним, події у фільмі розвиваються далеко не найшвидшим чином, з поступовим наростанням напруги. Тут також велику роль має музичний супровід. Найбільш типовими представниками цього жанру є такі фільм, як – «Удари» – польський фільм, створений в 2014 році, «Мовчання» – шведський фільм, створений у далекому 1963 році. Типові актори – Інгрід Тулін і багато інших.

Варто відзначити, що сучасний кінематограф допускає поєднання часом самих непоєднуваних жанрів – жахи/драма, комедія/драма і багатьох інших. Аудиторія відвідувачів кінозалів – переважно зрілі люди та молоді пари.

Дивіться найкращі кінопрем’єри у найкращих кінотеатрах міста Харків: «8 1/2»«КИЇВ», «ім. О. Довженка», «KinoLand» та «POZNAN»!