KINOLAND

Детектив як жанр кіно

26-09-2016

Інтриги, розслідування, запаморочливий сюжет – все це поєднує в собі такий унікальний жанр кіно і, до речі, багатьох літературних творів – детектив. Цей унікальний і дуже популярний жанр з’явився в 20 столітті, в той же час він і здобув величезну популярність. Його головною особливістю є сюжет, в основі якого є таємниця, постійні інтриги і розслідування, можливі навіть вбивства, крадіжки і багато інших подій.

Зараз в сучасному кінематографі поєднуються одразу декілька видів – детектив/кримінал, і навіть таке непоєднуване, як – комедія/детектив.

Звідки з’явилися витоки детективу в кіно?

Звичайно ж важливо зауважити, що вперше цей жанр став використовуватися під час створення різноманітних літературних творів. Люди, які читають такі книжки, постійно задаються багатьма питаннями, ось деякі з них – Що сталося? Що не повинно статися? Як розкриється і закінчиться справа? І багато інших.

При цьому вкрай важливо помітити, що зараз є велика кількість підвидів детектива, а саме: класичний детектив, детектив-загадка і багато інших. Деколи відрізнити їх один від одного досить складно, адже між цими фільмами проходить тонка грань.

Які основні події розглядаються в даному жанрі?

Варто виділити наступні головні події:

• Крадіжка.

• Вбивство.

• Будь-який інший злочин.

Найчастіше таку розв’язку можна зустріти в класичному детективі. У детективі-загадці ще більше завдань, які потрібно вирішувати оперативним способом. Постійно потрібно щось розплутувати, вирішувати якісь загадки, розкривати таємниці й усе це потрібно для того, щоб добратися до істини. І як правило, в сюжеті головна роль відведена геніальному та професійному сищику, іноді навіть парі людей.

Хто любить знімати кіно в цьому жанрі?

Детектив – це популярний кіножанр, який найчастіше знімають в таких країнах, як США, Німеччина, Великобританія.

Які класичні представники цього жанру?

Найбільш відомими і популярними фільмами є такі, як:

• Десять негренят.

• Таємниця чорних дроздів.

• Чисто англійське вбивство.

• Шерлок Холмс. Саме екранізація, що вийшла в 1981 році, країна – СРСР.

Загадка, яку належить вирішити – приваблює багатьох любителів. На відміну від інших жанрів, детектив забезпечений великою кількістю подій в сюжетній лінії. Вбивства, розслідування, постійні загадки… Все це потрібно вирішити і прямо зараз… Не потрібно зволікати – такі головні тези фільмів детективів.

Саме тому зараз 80% людей середнього віку відвідують кінотеатри з метою подивитися новинки в стилі детективів. Адже зараз сучасний кінематограф дещо «розширився», в результаті чого знайти «чистий» фільм-детектив, практично неможливо. Завжди присутня якась суміш з іншими жанрами – жахи, кримінал, драма, комедія. Деякі фільми поєднують в собі всі жанри, в тому числі і детектив.
Ви можете всістися зручніше і почати перегляд чудових фільмів в стилі детектив в кінотеатрі, захопивши з собою друзів, батьків або іншу близьку людину.

Дивіться найкращі кінопрем’єри у найкращих кінотеатрах міста Харків: «8 1/2»«КИЇВ», «ім. О. Довженка», «KinoLand» та «POZNAN»!