Історичний фільм як жанр кінематографа

Історичний фільм як жанр кінематографа

15-09-2016

Основним завданням історичного фільму є реконструкція подій, які реально відбувалися кілька років, століть або навіть тисячоліть тому. Основною особливістю історичного фільму є те, що сюжет для нього не потрібно спеціально вигадувати, адже в основі сюжету лежать реальні події. Нерідко інтерпретація подій, показ іншої точки зору в зображенні визначних персон, піддається суспільно-політичній кон’юнктурі і тоді історичний фільм стає об’єктом дискусій та суперечок.

Для досягнення найбільшого успіху, в історичному фільмі важливо достовірно показати події, що відбувалися, максимально чітко відобразити атмосферу тієї епохи, побут людей і характери персонажів.

У всьому світі вже знято велику кількість історичних фільмів, і вони мають свій ряд цінителів. Варто відзначити, що зняти якісний історичний фільм набагато важче, ніж касове фентезі чи бойовик. Адже для цього потрібно дуже високий рівень професіоналізму і режисера-постановника, і сценаристів, і декораторів, і костюмерів, і гримерів, та і вимоги до акторів, які грають відомих історичних персонажів, набагато вище. В основному, для історичних кінострічок необхідний досить великий бюджет.

Завдяки історичним фільмам ми можемо не тільки побачити хід тих чи інших значущих подій, але і подивитися, які вбрання носили раніше, який спосіб життя вели люди в тій чи іншій країні, які були моральні цінності і т. д.

Найкращі фільми цього жанру:

«Ще одна з роду Болейн», 2008 — історія про двох сестер, які боролися за увагу англійського короля Генріха VII.

«Список Шиндлера», 1993 – драма, знята Стівеном Спілбергом, про часи Голокосту.

«Віднесені вітром», 1939 – екранізація однойменної книги Маргарет Мітчел.

«Олександр», 2004 – видовищна кінострічка про Олександра Македонського.

«Клеопатра», 1963 – показує життя великої правительки Єгипту.

Дивіться найкращі кінопрем’єри у найкращих кінотеатрах міста Харків: «8 1/2»«КИЇВ», «ім. О. Довженка», «KinoLand» та «POZNAN»!