KINOLAND

Історія створення мультфільмів

04-10-2016

Перегляд мультфільмів є невід’ємною частиною дитячих спогадів майже будь-якого дорослої людини. Такі старі добрі мультфільми, як «Ну, постривай», «Пригоди Вінні-Пуха», «Русалочка», «Міккі Маус» і багато багато інших заманювали нас у чарівний мальований світ добрих персонажів, робили наш світ цікавіше і яскравіше, а в нас самих виховували доброту, відповідальність, чесність і інші позитивні якості. Багато дорослих і по сей день з задоволенням дивляться нові або старі мультиплікаційні фільми в компанії своїх дітей.

Здається, що таке диво повинно було супроводжувати людство завжди. Але коли ж насправді з’явилися мультфільми?
Виявляється, анімація зародилася ще в первісну епоху. Саме слово «анімація» походить від латинського anima – душа, тому анімація означає натхнення. Цікавий факт: мистецтво анімації зародилася набагато раніше самого кіно, адже художники починаючи з первісних часів прагнули передати рух життя у своїй творчості.

Про перші в історії мультиплікації згадки датуються першою половиною 19 століття. Фізик з Бельгії Жозеф Плато, геометр з Австрії Сімон фон Штампфер та інші винахідники використовували для отримання ефекту рухомих зображень на екрані обертову стрічку з малюнками, систему дзеркал і джерело світла. Надалі ця технологія отримала розвиток і призвела до створення кінематографа.

З появою кінокамери в світ вийшов перший мультфільм. Сталося це в Америці в 1906 році. Автором першого мультфільму, який був звичайно німим і чорно-білим, став Дж.Блектон. Що стосується першого звукового мультфільму, то він вийшов в 1928 році. Створив його відомий Уолт Дісней. Цей увійшовший в історію мультиплікаційний фільм називався «Пароплав Віллі».

На екрані здається, що створення мультфільму – легке заняття. Мальовані персонажі снують туди і сюди, легко змінюють вираз обличчя або мордочки і виглядають такими живими, що, здається, ось-ось зійдуть з екрану. Насправді, для того, щоб персонаж зробив один простий рух, треба намалювати близько сотні малюнків. Уявіть, скільки їх потрібно створити для десятихвилинного ролика! Однак, для художників –аніматорів така робота не в тягар, а в радість.

Щоб зрозуміти принцип створення мультфільму, є одне захоплююче заняття. Потрібно взяти блокнот і зробити який-небудь малюнок на першій сторінці, наприклад, того, як людина стоїть, намалювавши його ліворуч скраю. Потім відкрити останню сторінку і на правому краю сторінки також намалювати людину, яка стоїть. Всі інші сторінки блокнота заповнити послідовними зображеннями крокуючої людини від лівого краю до правого. Коли все буде готово, почніть швидко перегортати сторінки, і Ви побачите свій власний мальований мультфільм.

Багато мультфільмів носять повчальний характер, таять у собі мудрий, добрий сенс як для дітей, так і для дорослих. А якщо подумати, скільки сил було витрачено на випуск навіть одного короткого мультфільму, то цінність такого твору вознесеться до небес!

Мультфільми – це справжнє мистецтво і шматочок свята, що дістався нам з дитинства.

Чудово, що в нашому світі є місце для мультфільмів!

Дивіться найкращі кінопрем’єри у найкращих кінотеатрах міста Харків: «8 1/2»«КИЇВ», «ім. О. Довженка», «KinoLand» та «POZNAN»!