KINOLAND

Німе кіно: історія та цікаві факти

04-10-2016

«Німе кіно — найчистіша форма кінематографа». Альфред Хічкок.

Німе кіно – це загальноприйнята назва кінематографа в перші десятиліття його існування, коли фільми виходили на екран без звукового супроводу.
Відсутність у фільмах звучної мови сприяло пошуку нових засобів вираження емоцій і думок персонажів. Завдяки цьому обмеження склалася особлива, «німа» школа викладу сюжету, з’явилися титри, основою акторської гри став специфічний вид пантоміми.
Використання титрів – це одна з головних особливостей німого кіно. За допомогою текстових вставок глядачі отримували пояснення, коментарі або читали репліки персонажів.
Завдяки забороні акторів висловлювати свої думки і почуття словами (все одно на екрані видно тільки зображення), з’явилися досить високі і винахідливі художні прийоми німого кіно. Спілкування з кіноглядачами здійснювалося за допомогою міміки і жестів. Виразність і точність, передачу емоцій за допомогою таких прийомів і донині навряд чи зможуть перевершити актори звичного звукового кіно.
Мабуть, найвідомішою, найталановитішою і впливовою людиною в цю епоху став Чарлі Чаплін. Він – справжній універсальний майстер німого кінематографа, автор одного з найвідоміших образів світового кіно всіх часів – бродяги Чарлі.

Цікаві факти про німе кіно:

– У першого 3D-фільму «Сила любові» (до речі, німого) було дві кінцівки, які глядач міг вибрати сам. Закриваючи ліве або праве око, він міг переглядати щасливу або не дуже розв’язку фільму

– 80% американських фільмів ери німого кіно безповоротно загублені. Частина з них була знищена в результаті пожеж на кіностудіях. Але ще більше — спеціально, просто від того, що на складах закінчувалося місце, яке потрібно було звільнити для нових плівок.

– На початку 20 століття фільми вже не можна було назвати абсолютно беззвучними. Гру акторів супроводжувала гра фортепіано. Музикант акомпанував прямо в кінотеатрі і мав професію , звану «тапер»

Епоха німого кіно –яскравий період історії кінематографа, що породив безліч геніальних акторів, творчість яких невмируща. Режисерам у цей період потрібно було бути досить винахідливими, щоб придумати прийоми акторської гри і постановки фільмів. Досить таки нелегко донести до глядачів свій почуття, думки, настрій, не використовуючи слів, а маючи в арсеналі лише власне тіло і міміку. Тому багато хто вважає, що саме в епоху німого кіно акторський талант як такий міг бути доведений до віртуозного володіння своєю мімікою і тілом. Багато акторів, особливо, Чарлі Чаплін, майстер пантоміми, залишаються кумирами і ідеалами для наслідування сучасних артистів і любителів кіно.

Дивіться найкращі кінопрем’єри у найкращих кінотеатрах міста Харків: «8 1/2»«КИЇВ», «ім. О. Довженка», «KinoLand» та «POZNAN»!