Трилер

Трилер як жанр кіно

05-09-2016

Раптовість, тривожність, очікування – все це викликає фільм в жанрі трилер. Дана категорія кінематографа є однією з найпопулярніших, кількість фільмів перевищує кілька тисяч, а кількість переглянутих – і всі сотні мільйонів.

З чим це пов’язано?

Величезна кількість людей дивляться фільми даного жанру, тому що трилер забезпечує глядачам величезну кількість емоцій – це не тільки позитивні, а й тривожні, раптові, здатні «полоскотати» нерви. Звичайно ж, трилер – це не зовсім фільми жахів, але часто їх ставляться в одну паралель з цим жанром.
Також «поруч» трилер з детективами, драмами. Взагалі – цей жанр є кілька «універсальним» – він відмінно вписується в будь-які фільми, навіть є комедії з елементами трилера і багато інших жанрів.
Така універсальність пов’язана з тим, що такі фільми мають цікаву розв’язку, дарують море незабутніх вражень та емоцій, що дозволяють «з головою» зануритися в перегляд фільму.

Витоки жанру трилер

Даний жанр є одним з найстаріших, ще в далекому 1928 році Хічкок і Ланг створили фільм «Шпигуни», який мав елементи трилера. У нього ідеально виходило «керувати» емоціями глядачів, змушувати їх нервувати, «нагнітати» і багато іншого.
Далі трилер почав набувати різних «відтінків» – і з елементами комедій – «Це дивовижний світ», створений в 1939 році, а як тільки почалася хвиля, трилер став більш «сумним», наприклад, «Найманий вбивця» – фільм 1942 року.
І за це століття, цей жанр розвивався далі, з’явився і такий піджанр, як політичний трилер, наприклад, фільми, пов’язани з вбивством відомих політиків – Джона Кеннеді і багатьох інших.

Найяскравіші фільми трилери

Так як даний жанр здебільшого йде в сукупності з іншими, то вибір кращих фільмів – величезний. Так, наприклад, виділяють наступні фільми:
• «Втеча з В’язниці» – робота двох режисерів – Кевіна Хукса і Бреда Тернера, яка крім основного жанру трилера має й інші – бойовик, драма.
• «Безсонна ніч» – бойовик, трилер 2011 року, який має високий рейтинг.
• «Кривавий четвер» – фільм 1998 року відомого режисера Скіпа Вудса, який має високий рейтинг на думку кіноглядачів.
• «Гіркий місяць» – фільм, який «прогримів» в 1992 році і поєднує в собі безліч жанрів – еротика, трилер, драма, такого відомого режисера, як Роман Поланскі.
І багато інших!

Трилер – це дуже цікавий, захоплюючий, «напружений» жанр, який дарує купу емоцій. Його можна дивитися, як в компанії з друзями, так і разом з сім’єю.

Дивіться найкращі світові прем’єри в найкращих кінотеатрах міста Харків: «8 1/2»«КИЇВ», «ім. О. Довженка», «KinoLand» та «POZNAN»!